Villanyszerelés - Kérdések, problémák

Elektromosipari Magánvállalkozók Országos Szövetsége

Villanyszerelés - Kérdések, problémák

HozzászólásSzerző: Kantor Zsuzsa » hétf. feb. 16, 2015 11:02 am

Egy Kolléga levelét másolnám be, kérnék észrevételeket, javaslatokat, hozzászólásokat:

"Tisztelt Emosz!
Telefonos egyeztetés után most röviden leírom amit kért tőlem:
1991-ben lettem vill.szerelő.
Van elég tapasztalatom.Mai napig napi szinten szerelek.
Főbb próblémánk oka az Új mérőhely kialakításával kapcsolatban.
Nem számít a munka minősége és milyensége (kizárólag a borra való)
Felszereltem Firelét akkor is beszóltak...(minek kell firelé?)
Tisztázzuk ha lehet szabvány mit ír elő?KÖTELEZŐ?
Második kérdeésem sokkal fontosabb:
A védőföld vezetéket fogyasztásmérőnél nem szabad elvágni sem pedig kötni...(legalább is eddig így volt)
Átvételnél elvágták és megkötötték....és ezek után plómbálták le!!!!!!!!(mivel én nem voltam hajlandó elvágni és megkötni ezért aki kijött plómbálni ŐT tette meg!
Csak elvágta és megkötötte erre alkalmatlan sorkapoccsal!!
NEM FŐVEZETÉKI SORKAPOCCSAL hanem hagyományos sorkapoccsal!
Szerintem még fővezetéki sorkapoccsal sem lenne szabad védőföld vezetéket toldani...:)
Engem még úgy tanítottak:
1. firelé kötelező új mérőhely kialakitásnál!
2. védőföld vezetéket fogyasztásmérőnél sem toldunk és nem kötünk!
Mai szabvány ezekről hogy nyilatkozik?
Kérdeztem kollégákat és nem kaptam normális kiegészitő válasz ezekre a kérdésekre...
Ők is én is tudom hogy arról van szó hogy a borra való hiánya miatt mindenbe bele lehet kötni ha jogos ha nem jogos akkor is!Legveszélyesebb hely Bp-n a 2.ker. 11.ker. és a 12.ker. csak akkor vállalok ott munkát ha a fogyazstó tisztában van azzal hogy a munkadíjon felül nagy esély van arra hogy borravalót is fizetni kell az átvételnél....
.Őszintén azért vannak kivételek pl Kábel Team Kft. ahol ilyen gonddal problémával nem találkoztam:)
Lassan félve vállalok el ilyen jelegű munkát mert nem tudhatom előre ki veszi át és hogy?:(
Saját lakásomba is szeretnék rövid időn belül szabványosítani....sajátomat még jobban és szabvány fölötti biztonsági elemekkel szeretném megoldani....de tartok attól hogy azzal is probléma lesz csak!

Üdv:.x."
Kantor Zsuzsa

Re: Villanyszerelés - Kérdések, problémák

HozzászólásSzerző: Király Dénes » vas. máj. 17, 2015 7:22 am

Tisztelt Kollegák!

Sajnos egyetértek, még olyan is előfordult hogy a szemembe hazudott az előírásokat illetően és be mentek a területileg illetékes mérésügyi felelős ő pedig kioktatott villanyszerelésből. Majd jó pénzért mégis minden rendben volt és bekötötték.
Tisztelettel: Király Dénes
Király Dénes

Vissza: EMOSZ fórum