felülvizsgálók

Elektromosipari Magánvállalkozók Országos Szövetsége

felülvizsgálók

HozzászólásSzerző: Histván » vas. máj. 11, 2014 3:14 pm

Egy valódi kérdés:
Nekem mint felülvizsgálónak kell meghatároznom a kijavítás határidejét. A határidőig ki felel egy nem kíván esemény bekövetkeztéért? Felelős vagyok-e esetleges túl hosszú határidőért?

Küldtem ez előtt egy másik hozzászólást,majd rákerestem a saját hozzászólásaimra, ahol is 0 hozzászólást tettem a rendszer szerint.
Histván

Re: felülvizsgálók

HozzászólásSzerző: Novák Ernő » csüt. aug. 28, 2014 10:07 am

Tetszik!
Novák Ernő

HozzászólásSzerző: Novák Ernő » csüt. aug. 28, 2014 9:15 pm

Egyre jobban tetszik! Csak néhány dolgot még nem értek. Amikor hozzászólást írok, a formázás alkalmazásakor miért a kódokat látom és miért nem úgy működik, mint pl. a Word. Azaz, ha kijelölök, mondjuk egy "B" szöveget és rákattintok a "B"-re, akkor visszavált normálra. Üdv: Ernő
Novák Ernő

felülvizsgálók

HozzászólásSzerző: Novák Ernő » pén. aug. 29, 2014 9:56 am

Kedves István!
Megkésett hozzászólás "egy valódi kérdés"-hez:
Ez eddig is létezett, csak olyan formában, hogy soron kívül javítandó, következő karbantartásnál, stb. csoportokba kellett sorolni a hibákat. Ez valóban egy laikus üzemeltetőnek sok esetben nem sokat mondott. Szerintem ez egy szerencsésebb megoldás. Nekem épp most van egy ilyen felülvizsgálatom. Én a következőt csinálom. Van olyan ÁVK aminek a kioldási ideje, vagy árama jelentősen megnőtt, hibás. Ha ez olyan helyen van, ahol kritikus (pl. szabadtéri dugalj előtt), akkor 24 órát írok elő cserére és addig a dugalj nem használható, illetve az ÁVK-t lekapcsolom és rögzítem. Ha kevésbé kritikus, akkor hosszabb javítási időt (2-4 hét) írok, de itt is volt olyan, hogy azt mondtam, a javításig a berendezés nem használható. Ekkor döntse el az üzemeltető, neki mennyire fontos ezt használni. Hosszú (akár 2 hónap) javítási időt adok pl. beltéri, nem vizes helyen lévő burás lámpáknál bura hiba, vagy hiány esetére, azzal a megjegyzéssel, hogy takarításnál fokozott óvatosság szükséges. Részemről ennyi, várom váaszod: Ernő
Novák Ernő

HozzászólásSzerző: widoka » pén. aug. 29, 2014 5:00 pm

Értelemszerűen a felülvizsgáló felel az általa adott határidőn belül bekövetkezett eseményért. Tehát olyan határidőt adjon meg, ameddig véleménye szerint nem történik baleset, tűz stb.
widoka

HozzászólásSzerző: widoka » hétf. szept. 01, 2014 9:54 am

Tisztelt novakerno!
Én mindenkit szeretnék lebeszélni arról, hogy felülvizsgálata során bármit lekapcsoljon, ha azt nem áramütés vagy tűz indokolja. Közvetlen tűz, illetve áramütés veszélye esetén sincs joga idegen vállalatként a megrendelő területén kapcsolások végzésére. Ilyen esetben azonnal írásban köteles a tényt közölni a megrendelővel, aki intézkedési jogkörében eljárva megszünteti a hibát! A hibás RDS nem jelent közvetlen életveszélyt, amennyiben a védővezető folytonos és hurokimpedanciája biztosítja a biztonságos lekapcsolást a veszélyes érintési feszültség elérése előtt. Természetesen, ahol jogszabály kötelezően (hatályos műszaki tartalomra hivatkozva)előírjaz RDS alkalmazását, és az nem elégíti ki a termékszabványban és létesítési szabványban elvárt műszaki jellemzőket ott "sürgős soron kívül elhárítandó hiba"-ként kell
javaslatot tenni a cserére.
Jó munkát
widoka
widoka

HozzászólásSzerző: Király Dénes » hétf. szept. 08, 2014 6:55 pm

Sok-sok vélemény jelenhet meg ez ügyben mert tanulságos hozzáállás és a tapasztalat ami vezérel minket és nem hibázunk.
Király Dénes

HozzászólásSzerző: Histván » hétf. szept. 15, 2014 11:05 pm

Hozzászólás 2.
Histván

HozzászólásSzerző: Histván » hétf. szept. 15, 2014 11:06 pm

Hozzászólás 3.
Histván

HozzászólásSzerző: Histván » hétf. szept. 15, 2014 11:06 pm

Hozzászólás 3.